آب و هوای فرانسه در طول سال

گردشگری امیری 14 آبان ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 15 دقیقه

فرانسه کشور چیز های زیادی است، یکی از ابرقدرت های اسبق جهان، مهد عشاق و یکی از نقاط اوج هنر رسانس، اما همه اینها تنها به یک چیز ختم میشوند، تبدیل شدن به محبوب ترین مقصد گردرگشری در جهان.

این کشور با جذب بیش از دویست میلیون گردشگر سالانه رکورددار این عرصه به حساب میاد.

در بازار پررونق و البته کم طرفدار گردشگری کسب چنین رتبه و چنین مقامی واقعا کار سختی محسوب میشود، کاری که فرانسه به لطف زیبایی های طبیعی و تاریخی کشور خود به خوبی از پس ان برامده است.

ابتدا بیاید تعدادی از جاذبه های گردشگری این کشور زیبا را با یکدیگر مرور کنیم، بعد به اب و هوا و بهترین فصل برای سفر به فرانسه میپردازیم.

در این لیست کوچیک پنج مورد از بهترین جاذبه های فرانسه را معرفی مکنیم، اما تا جای ممکن از محدوده پاریس خارج نمیشویم چون پاریس مقصد اول بسیاری از گردشگران ایرانی است.

برج ایفل: بانوی اهنی انقلاب

ساخت این برج برای مراسم نمایشگاه جهانی به مناسبت یکصدمین سالگرد امپراتوی فرانسه شروع شد و در کمال تعجب کمتر از سه سال بعد به اتمام رسید، ان هم با تکنولوژی قرن نوزدهم!

این برج با سیصد متر ارنتفاع تا مدت طولانی بلندترین سازه جهان به حساب میامد، گرچه در حال حاضر این برج این مقام را به برج های دیگری واگذار کرده است، اما همچنان لقب مشهور ترین و زیبا ترین برج جهان را یدک میکشد.

این برج از بیش از هفده هزار قطعه ان ساخته شده است.

ایفل در داخل یکی از زیبا ترین میدان های فرانسه قرار گرفته است، به همین خاطر حتی اگر از بالارفتن از این برج خسته شده اید میتوانید در میدان این برج به تفریح بپردازید، مغازه ها و مراکز بازی زیادی در اطراف این برج قرار رگفته است.

به عقیده سایت معتبر یو اس نیوز این برج سومین مقصد گردشگری محبوب در دنیاست.

میدان کنکورد:زادگاه گیوتین

این میدان قصه بسیار طولانی تر و البته تلخ تری نسبت به بانوی اهنی دارد.

این میدان ابتدا به افتخار پادشاه فرانسه ساخته شده بود، اما مدتی بعد در اثر فشار بسیار زیاد اشراف به مردم فرانسه انقلاب کبیر فرانسه رخ داد.

نام این میدان به میدان انقلاب تغییر پیدا کرد و بنای یادبود و مجسمه بزرگ پادشاه خراب شد، سپس به جای ان یک گیوتین بزرگ در میدان نصب شد تا عدالت را در حق مردم ظلم دیده را اجرا کند، عدالتی در اخر به فساد کشیده شد.

گذشته از قصه های غم انگیر، این میدان را در کنار برج ایفل قلب فرانسه مینامند، چون اگر به پاریس بروید و سری به این میدان نزنید مسافرتتان ناقص مانده است.

یک ابلیسک جالب هم در میدان نصب شده که مانند دیگر بخش های میدان قصه خاص خود را دارد، جالب است بدانید این ابلیسک نه ربطی به فرانسه دارد، نه رم و نه حتی یونان.

این ابلیسک مروبط به پادشاهی مصر باستان است که به سنتایش یکی از فرعون های مصر میپردازد، این ابلیسک در قرن نوزدهم به داخل این میدان منتقل شد، همان وقت بود که اسم میدان از انقلاب به میدان کنکورد (به معنی وحدت) تغییر یافت.

در واقع این ابلیسک در کنار برج ایفل از کار های عجاب انگیز فرانسوی های ان دوران بوده است، چون این ابلیسک جدود بیست هزار تن وزن دارد و خدا میداند چطور ان را به داخل میدان رسانده اند!

کاخ ورسای

این کاخ هم یادگاری از دوران پیش از انقلاب فرانسه بوده است.

شاه لوئی میخواست افسار محکمی بر گردن درباریان ببندد، زیرا انها با خرید مداوم زمین به بهانه های مختلف برای خود قدرت جمع میکردند و موقعیت پادشاه را تضعیف، به همین علت تصمیم گرفت بهانه های انها را به یکباره ازشان بگیرد.

پس دستور داد تا این کاخ را بسازند تا تبدیل به محل زندگی تمامی وزرا و درباریان شود، به این شکل شاه کنترل کاملی بر تمام دربار فرانسه پیدا کرد و موقعیت خود را کاملا تثبیت کرد.

اما این کار به هیچ وجه ارزان تمام نشد، تخمین رده میشود هزینه نگهداری از این باغ در زمان خود حدود سه چهارم بودجه کشور فرانسه را میبلعید، تعجبی نداشت که وضعیت مردم فرانسه بعد از مهاجرت درباریان به این کاخ بدتر شد.

این کاخ ساخته شد تا درخور پادشاه و تمام وزرای ان باشد، به این ترتیب عظیم ترین کاخ سلطنتی جهان متولد شد.

مقالات پربازدید
newsletter
6LcMgvAjAAAAAD-ESR89fJQx25NW8DUr4QmYYTOW