شرایط زندگی در دبی

گردشگری امیری 26 خرداد ، 1402 زمان تقریبی مطالعه: 11 دقیقه

شرایط زندگی در دبی

همان طور که می دانید شهر دبی یکی از شهر های کشور امارات متحد عربی است، می توان گفت مهمترین شهر کشور امارات دبی می باشد و از این رو علاقه مندان زیادی را به خودش جذب کرده است چه برای سفر و چه برای زندگی ، اما تصمیم برای زندگی در کشور دیگری ساده نیست باید اول تمامی نقاط مثبت و منفی و آن کشور را بشناسید تا بتوانید تصمیم قطعی خودتان را بگیرید، ما در این مطلب سعی کردیم تا شرایط زندگی در دبی را برای علاقه مندان به زندگی در این شهر شرح دهیم پس اگر شما هم جزو افرادی هستید که دوست دارند در دبی زندگی کنند حتما تا آخر این مطلب را با دقت مطالعه کنید.

اطلاعاتی در مورد کشور امارات

کشور امارات متحد عربی از 7 شیخ نشین تشکیل شده است که هر کدام حام خودش را دارد ، این 7 شیخ نشین عبارت اند از : ابوظبی ، شارجه ، دبی ، عجمان ، راس الخیمه ، فجیره ، ام القوین که مهمترین این شیخ نشین ها دبی و ابوظبی است، دبی به عنوان یکی از مهمترین شهر های تجاری و گردشگری کشور امارات شناخته می شود و همچنین ابوظبی نیز به عنوان پایتخت سیاسی این کشور اهمیت زیادی دارد همین دو شیخ نشین اکثریت جمعیت امارات را در خود جای داده اند و اغلب مهاجرین نیز علاقه مند به زندگی در این دو شهر هستند .

مساحت کشور امارات 83.600 کیلومتر است و واحد پولی آن نیز درهم امارات است، از لحاظ ارزش واحد پولی باید گفت که واحد پولی در هم امارات از ریال ایران با ارزش تر است اما در مقایسه با دلار و واحد پولی برخی از کشور های عربی حاشیه خلیج فارس مانند کویت از ارزش پولی متوسطی برخوردار است.

در ادامه بیشتر به شهر دبی می پردازیم و مهمترین معیار های شرایط زندگی در دبی را با هم برسی خواهیم کرد .

آب و هوای دبی

شهر دبی دارای آب و هوای گرم و مرطوب است در تابستان گرمای این شهر اذیت کننده خواهد بود ولی به دلیل وجود به روز ترین سیستم های سرمایشی در سطح شهر و مراکز تفریحی و تجاری گرمای سوزناک این شهر قابل تحمل می شود، اما در زمستان آب و هوای شهر دبی خنک تر است و می توان گفت معتدل و مرطوب  می شود که بسیار مطبوع است، در تایم زمستان شما به راحتی می توانید در سراسر شهر به گشت و گذار بروید و گرما به هیچ عنوان شما را اذیت نخواهد کرد.

امنیت شهر دبی

می توان گفت دبی یکی از ایمن ترین شهر های جهان است شما به هیچ عنوان جیب بری و دزدی در سطح شهر نخواهید دید دلیل آن هم این است که اکثریت مردم در این شهر از وضعیت مالی خوبی بر خوردار هستند و همچنین کار برای همه وجود دارد به همین دلیل دیگر کسی به دزدی روی نمی آورد البته قانون های بسیار سخت گیرانه این شهر در برابر خلاف کاران نیز موجب شده تا کمتر کسی جرعت انجام کاری ها مجرمانه را داشته باشد.

کیفیت زندگی در دبی

همان طور که می دانید دبی همیشه به عنوان یکی از شهر های ثروتمند جهان شناخته می شود، در این شهر انواع برج ها و هتل های لوکس وجود دارد همچنین به دلیل وجود صنعت گردشگری در این شهر کار فراوان در این شهر برای همه وجود دارد از این رو اکثریت مردم صاحب شغل با درآمد خوب هستند، نکته دیگری که این شهر مهم است داشتن مراکز تفریحی و امکانات رفاحی است در سراسر شهر شما می توانید به تمام کالاهای مورد نیاز خودتان دسترسی داشته باشید چرا که بهترین مراکز تجاری و رفاحی و فروشگاه های در این شهر حضور دارند از این رو می توان گفت که مردم دبی از کیفیت زندگی بالایی برخوردار هستند.

یکی از معیار های بسیار مهم برای سنجش کیفیت زندگی دسترسی به مراکز بهداشتی و درمانی است، این مراکز در سراسر شهر دبی قرار کرفته اند و شما می توانید در سطح شهر به راحتی به آنها دسترسی پیدا کنید، از این جهت نیز می توان شهر دبی را به عنوان یک شهر مناسب در زمینه بهداشت و درمان در نظر گرفت که باز هم به کیفیت زندگی در این شهر کمک شایانی می کند.

مزایای زندگی در شهر دبی

زندگی در شهر دبی و کلا کشور امارت از مزایای زیادی برخوردار است که در این قسمت به آن ها خواهیم پرداخت .

  1. شهر دبی دارای مراکز تفریحی و تجاری زیادی است که همین موضوع  باعث می شود تا شهروندان این شهر به راحتی به امکانات مختلف دسترسی داشته باشند.
  2. امنیت این شهر بسیار زیاد است، به طوری که می توان گفت شما هیچ دغدغه ای نسبت به دزدی و جیب بری در این شهر نخواهید داشت و می توانید به راحتی در این شهر زندگی کنید
  3. سیستم حمل و نقل عمومی شهر دبی یکی از بروز ترین و مقرون به صرفه ترین سیستم های حمل و نقل در جهان است، شما می توانید با هر وسیله عمومی که دوست دارید به راحتی در سراسر شهر جا به جا شوید.
  4. یکی از مزایای زندگی در این شهر مدرن وجود نداشتن مالیات است، شهروندان شهر دبی از مالیات معاف هستند .
  5. دبی دارای سطح علمی بالایی است و برای تحصیل بسیار مناسب است، این شهر دارای یکی از بهترین آموزش و پرورش ها در سراسر جهان است که نشان دهنده استاندارد بودن این موضوع است .

مزایای زندگی در دبی

  1. هزینه زندگی در دبی بسیار بالا است که این در سال های اولیه زندگی در دبی که مهاجرین از کار و مناسبی برخوردار نیستند سخت خواهد بود اما با داشتن یک کار مناسب ورق بر خواهد گشت
  2. ساعت کاری در این شهر نسبتا بالاست و برخی از مشاغل مجبور هستند بیش از 8 ساعت سر کار باشند.
  3. این شهر به دلیل داشتن آب و هوایی گرم و مرطوب می تواند در سال های اول برای مهاجرین آزار دهنده باشد، در برخی از روز های تابستان دمای دبی به بیش از 45 درجه می رسد .

تور دبی با ما

ما کارگزار و مجری مستقیم  تور دبی  با نازلترین قیمت بازار هستیم، لذا خواهشمند است از پکیج های تور دبی ما دیدن فرمایید.

انواع تور دبی

مقالات پربازدید
newsletter
6LcMgvAjAAAAAD-ESR89fJQx25NW8DUr4QmYYTOW